Новини 2014-03-25 15:24

Human Rights Watch вимагає ретельного розслідування катувань людей у Криму

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що двох українських активістів били, одного катували проросійські сили в Криму.

Правозахисники заявляють, що Андрія Щекуна і Анатолія Ковальського, які в Криму організовували проукраїнські акції, затримали, допитували і били протягом 11 днів, а потім відпустили. Щекуна при цьому катували електрошокером, зв’язували і часто залишали роздягненим.

За інформацією Human Rights Watch, ще щонайменше чотирьох активістів цього місяця затримали проросійські сили, трьох досі не звільнили.

За словами директора Human Rights Watch з Європи і Центральної Азії Г’ю Вільямсона, «ці жахливі затримання і заяви про катування в Криму вимагають ретельного розслідування».

За даними правозахисників, досі зниклими також вважаються щонайменше шестеро українських військових, затриманих раніше.

Як повідомлялось, 22 березня викрали командира військової частини, що розташована у Бельбеку, Юлія Мамчура. Згодом стало відомо, що його арештували і доправили до Севастополя. Разом із Мамчуром також був заарештований і заступник командувача ВМС ЗС України з берегової оборони Ігор Воронченко.

23 березня стало відомо, що окупанти захопили у полон капітана другого рангу Дем'яненка В.М.

схожі новини