Новини 2014-03-26 09:03

Євросоюз готує запровадження третього пакету санкцій проти Росії

ЄС підтримує Україну і попереджає Росію, що вона заплатить велику ціну. Про це в інтерв'ю Bloomberg заявив голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу.

Водночас Баррозу не уточнив, що саме може стати приводом для третьої фази санкцій,

"Для мене як голови Європейської комісії це означає доручення підготувати варіанти дій, які можуть запустити у випадку продовження такої поведінки Росії. Я особисто хотів би сподіватися, що ми не дійдемо до цієї фази, але готові до неї", - пояснив Баррозу.

За його словами, третя фаза включає санкції найширшого кола економічних питань, при цьому жодна сфера економіки не виключена апріорі з розглянутих варіантів.

"Європейська економіка відчуває себе набагато краще, ніж раніше. Єврозона сьогодні - це простір стабільності. У євро сильні позиції в порівнянні з іншими валютами. Звичайно, наш економічний ріст не такий вражаючий, як в інших частинах світу, але ми бачимо, що наша економіка одужує", - зазначив голова Єврокомісії.

"Природно, якщо ви готові прийняти політичне рішення, ви повинні бути готові до його наслідків. У дискусії в Європейській раді всі 28 глав держав і урядів ясно сказали, що при необхідності готові заплатити свою ціну за те, щоб міжнародне право шанувалося хоча б в Європі, ми не хочемо повторення таких сценаріїв в інших європейських регіонах", - наголосив голова Єврокомісії.

Крім цього, за словами Баррозу, скасування саміту G8 в Сочі - сильний сигнал Росії, що такого типу поведінки не може заохочуватися.

"Незалежність такої європейської країни, як Україна, має поважатися", - сказав Баррозу.

"За столом переговорів я бачив велику налаштованість, зокрема Японії, Канади і, звичайно, Сполучених Штатів, висловити солідарність з Україною, підтримати Україну і засудити дії Москви", - додав Баррозу.

Як повідомлялось, раніше президент Європейської ради Герман ван Ромпей заявив, що лідери країн «Великої сімки» та керівники Євросоюзу погодились, що в разі подальшої дестабілазції Росією ситуації в Україні санкції Заходу проти Москви будуть жорсткішими.

Нагадаємо, 20 березня президент США Барак Обама заявив, що Сполучені Штати можуть накласти санкції не лише на певних осіб, але й на ключові сектори російської економіки у зв’язку із ескалацією ситуації в Криму.

Раніше Рада з питань закордонних справ Європейського союзу затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України. Канада, Японія та Австралія також ввели санкції проти Росії.

схожі новини