Новини 2014-04-10 16:18

Янукович втікав з Києва з автоматом Калашнікова

Міністерство внутрішніх справ визнає, що 20 лютого в будівлі Кабінету Міністрів перебували 2 снайпера спеціальної групи швидкого реагування Головного управління боротьби з організованою злочинністю «Сокіл». Про це в ході засідання тимчасової слідчої комісії Верховної Ради сказав заступник начальника спецпідрозділу «Сокіл » Олександр Єршов.

Він зазначив, що 20 лютого за розпорядженням тодішнього міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка група спецназу «Сокіл» у складі 20 осіб, серед яких 2 снайпера з Луганська, перебувала в будівлі Кабміну.

При цьому Єршов заперечує, що снайпери перебували на даху і вели вогонь по мітингувальниках.

У той же час він визнав, що балістична експертиза вилученої у снайперів зброї не проводилася, була проведена службова перевірка, і її результати передані до Генеральної прокуратури.

Єршов також зазначив, що з 18 лютого на території Києва проводилася операція «Фортеця», згідно з якою бійці «Сокола» охороняли будівлю Міністерства внутрішніх справ і Головного управління  боротьби з організованою злочинністю.

Начальник ГУБОЗ Сергій Руденко зазначив, що для здійснення цього плану за особистим наказом Захарченка в Київ були перекинуті групи снайперів з Луганська, Запоріжжя та Хмельницького.

Також на засіданні слідчої комісії начальник управління охорони громадського порядку Головного управління внутрішніх військ МВС Микола Климчук визнав, що в Києві з 18 лютого перебувало 30 озброєних пістолетами офіцерів ВВ.

Водночас, за його словами, з 15.00 в Києві за наказом Захарченка були озброєні вогнепальною зброєю 3500 службовців внутрішніх військ.

Крім того, в 11.30 20 лютого на вулиці Банкову та Інститутську прибули бійці спецпідрозділу «Омега», які були озброєні автоматами АК-5,45 .

Також Клімчук повідомив, що 20 лютого з управління внутрішніх військ співробітникам Управління державної охорони під розписку було передано 2 автомати Калашникова.

Саме ці автомати забрали з собою при втечі Віктор Янукович і колишній командувач внутрішніх військ Станіслав Шуляк.

схожі новини