Новини 12:06

Глава МЗС Швеції: до подій у Донецькій області причетна Росія

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що захоплення райвідділу міліції у Слов'янську, яке сталося напередодні, а також спроби захоплення райвідділів у інших містах відбувалися за підтримки Росії.

"Це була скоординована збройна операція із захоплення контролю над ключовими частинами східної України. Нічого подібного не могло відбутися без участі Росії", - написав Більдт у своєму Twitter.

Як повідомлялося, 12 квітня у Слов'янську сепаратисти захопили райвідділ міліції. Там також знищили вежі мобільного зв'язку та заблокували будівлю СБУ. 

Координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук заявив, що у Слов’янську міський відділок МВС захопили російські військові.

«Ті, хто захопив міськвідділ МВС у місті Слов’янську, ідентифіковані як військовослужбовці спецназу  ГРУ ГШ ВС РФ», - розповів Тимчук.

Того ж дня сепаратисти захопили міський відділ міліції в Краматорську. Також вони захопили будівлю міської ради і вивісили там прапор так званої "донецької республіки". Спроби мера міста порозумітися із сепаратистами не увінчалися успіхом.

Крім того, повідомляється, що в Єнакієвому сепаратисти захопили три будівлі – прокуратуру, міську раду та відділок міліції.

Як відомо, вранці 13 квітня у Слов'янську почалася антитерористична операція під керівництвом СБУ.

схожі новини