Новини 16:09

Більдт: Росія робить усе, щоб зірвати вибори в Україні

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт констатує, що Росія не хоче проведення в Україні президентських виборів 25 травня і робить все, аби їх зірвати. Про це Більдт заявив, прибувши на Раду ЄС на рівні глав дипломатій 28-ми країн-членів.

"Росія хоче дестабілізації України, Росія хоче слабкої України. Вона не хоче президентських виборів, вона хоче, аби вибори не відбулися на значній території України. Робиться все, щоб в Криму не було виборів, щоб кримчани - громадяни України не могли проголосувати. Якщо Росія захоче завадити президентським виборам на сході України - маємо зробити все, аби вибори там відбулися", - сказав Більдт.

За його словами, ЄС повинен вимагати від Росії трьох кроків для деескалації ситуації.

По-перше, щоб Рада Федерації РФ відкликала дозвіл президенту Владіміру Путіну на застосування військ на всій території України. По-друге - Москва має дистанціюватися від нелегальних озброєних угруповань, які захоплюють адміністративні будівлі на сході України. І по-третє, як наголосив Більдт, Росія має відвести свої війська від східного кордону України.

"Якщо цих кроків не буде здійснено, тоді маємо подумати над посиленням наших санкцій проти Росії", - додав глава МЗС Швеції.

Як повідомлялося, раніше Більдт заявив, що до подій на сході України причетна Росія.

схожі новини