Новини 2014-04-16 00:38

У Донецькій та Луганській області провайдери попри заборону ввімкнули російські канали

У Луганській області 40 із 57 провайдерів попри ухвалу суду увімкнули мовлення російських каналів, у Донецькій області у 12 зі 118 телемереж транслюють російські канали. Про це повідомила заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Лариса Мудрак.

За її словами, по кожному з цих випадків вестиметься розслідування. Нацрада передає всі зібрані нею матеріали правоохоронним органам. Також пані Мудрак зауважила, що всі, хто вмикає російські канали всупереч ухвалі суду, нестимуть відповідальність.

 «На період, поки діє ухвала суду, поки йде судовий розгляд, усі провайдери всіх регіонів України повинні виконувати безпосередньо цю ухвалу, і якщо ця ухвала не виконується -  вступає у дію правова кримінальна відповідальність», - сказала пані Мудрак.

У свою чергу, голова Нацради Володимир Манжосов зауважив, що увімкнення російських каналів пов'язане з погрозами або ж силовим захопленням провайдерів програмних послуг.

 «Ми маємо інформацію про нанесення матеріальних збитків, про штурми, пікетування офісів провайдерів, захоплення головних станцій, звідки йде трансляція сигналів, є інформація про нанесення тілесних ушкоджень директорам чи працівникам підприємств. Під тиском, під загрозою фізичної розправи частина провайдерів включають російські канали», - пояснив Манжосов.

«Ми маємо повний контроль над ситуацією, бо провайдери самі повідомляють про такі випадки, вони бажають знаходитись у рівних умовах. Якщо провайдер розуміє, що його конкурент вмикає російські канали без жодного тиску і це може спричинити відтік абонентів до такого провайдера, то в їх же інтересах повідомляти нам, хто вмикає російські канали», - говорить Володимир Манжосов. 

Нагадаємо, Київський окружний адміністративний суд 25 березня прийняв ухвалу, якою повинна бути припинена трансляція ряду російських телеканалів в Україні на час розгляду позову Національної ради з телерадіомовлення до компанії-ретранслятора.

Рішення суду стосується телеканалів РТР, Росія-24, Перший канал, НТВ.

11 березня Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення висунула вимогу до провайдерів програмної послуги до 19:00 в цей день припинити ретрансляцію у своїх мережах передач російських телеканалів «Вести», «Росія 24», ОРТ (Перший канал. Всесвітня мережа), «РТР-планета», «НТВ-мир», у зв’язку «необхідністю гарантування інформаційної безпеки згідно з рішенням РНБО України від 1 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України».