Новини 12:28

Глава МЗС Швеції: проблеми у Криму та на Сході не повинні завадити підготовці до виборів

Проблеми із проведенням виборів президента у Криму та східних областях України в жодному разі не повинні завадити їх підготовці та проведенню в інших регіонах. Про це заявив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт на прес-конференції у місті Каховка Херсонської області.

"Дуже важливим є проведення президентських виборів в Україні 25 травня. Важливо, щоб вибори відбулися на всій території України, щоб вони були демократичними, відкритими, прозорими і чесними», - наголосив Більдт.

"Ми розуміємо, що російська влада спробує перешкодити людям у Криму взяти участь у цих виборах. Теж саме стосується і сепаратистів на сході, які зроблять все можливе, щоб люди не голосували. Але це в жодному разі не повинно зупиняти інші регіони, для того щоб вибори відбулися", - сказав глава МЗС Швеції.

За його словами, проведення президентських виборів дасть можливість продовжити в Україні процес демократизації.

Нагадаємо, перший тур виборів президента призначений на 25 травня. Самопроголошене керівництво так званих Донецької та Луганської "народних республік" заявило, що на Донбасі вибори президента України не відбудуться.

Тим часом, у ЦВК повідомили, що зрив виборів на Донбасі не вплине на визнання їх легітимності в цілому по країні.

А голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський заявив, що жителі Донецької та Луганської областей можуть скористатися процедурою змін місця голосування і прийняти участь в позачергових виборах президента України 25 травня.

Крім того, 15 травня Рада ухвалила закон для проведення виборів в умовах ситуації на Сході.  Ним передбачено, що місце засідання окружних виборчкомів "може бути змінене ЦВК за поданням відповідного голови облдержадміністрації та знаходитися поза межами відповідного територіального виборчого округу".

схожі новини