Новини 2014-05-30 17:55

Андрєй Ілларіонов: Україна дуже швидко ліквідує анклави постсовкового мислення

Україна дуже швидко ліквідовує анклави пострадянського мислення на своїй території в той час, як Росія іде зворотнім шляхом. Таку думку в інтерв'ю "Українському тижню" висловив колишній радник президента РФ Андрій Ілларіонов.

"Пригадую початок 1990-х, коли в багатьох питаннях економічної, політичної, національної трансформації Росія бачилася такою, що далеко випереджала Україну, а та – настільки відсталою, не побоюся цього слова, совковою, що здавалося: подолати цей розрив годі. А сьогодні, 20 років потому, бачимо, як Україна дуже швидко ліквідує анклави постсовкового мислення на своїй території, тоді як її східний сусід скочується назад", - зазначив Ілларіонов.

"За всіма показниками (демократії, громадянських свобод, прав людини) вона впродовж двадцятиліття перебувала попереду нього, а тепер розрив між нашими двома країнами колосальний на користь вашої. У ній ніколи не було масових убивств мирних людей, як у Росії під час чеченських кампаній, або ж таких утисків медіа, хоча в окремі роки, наприклад за Кучми та Януковича, ЗМІ зазнавали пресингу. Але це не зіставно з тим, що діялося й діється в Росії", - переконаний колишній радник президента РФ.

"Сьогодні ваше суспільство є набагато більш зрілим, і останні події, зокрема три місяці Майдану і три місяці російсько-української війни, привели до його активнішого дорослішання, додаткової консолідації, розуміння, що таке українськість, причетність до українства як до соціуму й держави. Це дуже важливий і цінний урок, хоч, може, він дістався дорогою ціною", - зазначив він.

Повний текст інтерв'ю з Андрєєм Ілларіоновим читайте у №22 "Українського тижня".

схожі новини