Новини 2014-06-04 20:13

Баррозу: Лідерам G7 слід домовитися про продовження тиску на Росію

Учасникам саміту G7 у Брюсселі слід домовитися про продовження тиску на Росію у зв’язку із ситуацією в Україні. Про це заявив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

«Очікую, що цей саміт продемонструє єдність, щоб посилити вплив наших дій. Я гордий тим, який внесок Євросоюз зробив на даний час, відреагувавши спільно і рішуче на кризу в Україні. Ми демонструємо, що ЄС може бути силою, що виступає за демократію і свободу. Тому ми є Європейським союзом – через цінності, які ми сповідуємо», – заявив Баррозу.

За його словами, Заходу треба продовжувати чинити тиск на Росію, щоб не дати їй далі втрутитися у внутрішні справи України і підтримувати сепаратистські угруповання.

Баррозу також сказав, що саміт має домовитися надалі надавати економічну допомогу уряду України, щоб зробити внесок у стабілізацію країни і відновлення її економіки.

Як відомо, 4-5 червня у Брюсселі проходить саміт G7 за участю лідерів США, Японії, Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії та Канади замість зустрічі у форматі G8 за участю Росії, яка мала відбутися в Сочі, але була скасована через агресію РФ щодо України. На саміті сторони обговорюють ситуацію в Україні та проведуть дискусію щодо готовності посилити санкції проти Росії, якщо цього вимагатиме подальший розвиток подій.

схожі новини