Новини 2014-06-24 08:06

Парубій: Перемир'я дасть змогу звільнити заручників і відновити інфраструктуру

Досягнення тимчасового перемир'я між українськими військовими та терористами дасть змогу звільнити заручників та відновити інфраструктуру постраждалих населених пунктів. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки та оборони Андрій Парубій в ефірі програми "Свобода слова" на ICTV.

"(Після припинення вогню – ред.) ми будемо мати змогу в цей період визволити наших заручників, які опинилися в полоні. Поміж них і багато військовослужбовців, та найголовніше – мирних цивільних жителів", - сказав він.

Окрім того, за словами Парубія, під час перемир'я буде змога відновити інфраструктуру.

"За допомогою українських спеціалістів уже відновлено водопостачання у місті Слов'янськ", - повідомив він.

У свою чергу, Донецька облдержадміністрація повідомила, що в понеділок, 23 червня, запустили перший насосний агрегат (виробляє 0,5 млн. кубометрів води на добу) на першому підйомі каналу "Сіверський Донець – Донбас".

Згідно з інформацією, за дві доби увімкнуть другий насосний агрегат та буде запущена друга нитка, що виробляє до 1 млн. куб. води на добу. Для подальшого підвищення продуктивності каналу та насосної станції необхідно виконати додаткову перемичку між другою і третьою нитками діаметром 1400 мм. Всі необхідні матеріали для виконання цих робіт є.

При цьому основною умовою для проведення ремонтних робіт на каналі, а також для забезпечення стабільного водопостачання Донецької області комунальники вважають припинення бойових дій в зоні розташування об'єктів каналу "Сіверський Донець – Донбас".

Як відомо, 23 червня у Донецькій обласній державній адміністрації відбулися багатосторонні переговори між представниками України, терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" та Російської Федерації. У переговорах взяли участь посол РФ в Україні Михайло Зурабов, представник чинного голови ОБСЄ Хайді Тальявіні, другий президент України Леонід Кучма, глава громадської організації "Український вибір" Віктор Медведчук, представник "ДНР" Олександр Бородай, лідер проросійського руху "Юго-Восток" Олег Царьов і представники "ЛНР".

Після закінчення переговорів Кучма заявив, що сторони змогли домовитися про припинення вогню до ранку 27 червня.