Новини 09:38

Саркозі офіційно звинуватили у хабарництві й "торгівлі впливом"

Екс-президенту Франції Ніколя Саркозі, який напередодні був затриманий на 24 години для допиту, пред'явлено офіційне звинувачення в корупції. Про це повідомляє AFP з посиланням на поліцію.

Саркозі звинувачують у наданні хабара і "торгівлі впливом" (використання службового становища в особистих цілях) і "приховуванні факту порушення професійної таємниці". Аналогічні звинувачення висунуті і проти його адвоката.

За даними слідства, Саркозі через свого адвоката пропонував члену суду Жерару Азіберу сприяти його призначенням на престижний суддівський пост в Монако в обмін на інформацію, "захищену професійною таємницею".

Йдеться про надання даних про "прослуховування" телефонів Саркозі та його адвоката.

Проти Азібера також були висунуті звинувачення в отриманні хабара та приховуванні факту порушення професійної таємниці.

У разі визнання провини Саркозі за статтею "торгівля впливом" йому може загрожувати термін до 10 років і штраф розміром близько 200 тисяч.

Як повідомлялось, 1 липня екс-президента Франції Ніколя Саркозі затримали для надання свідчень на одну добу.

Наразі слідчі ведуть справу щодо фінансування виборчої кампанії Саркозі з боку колишнього диктатора Лівії Муамара Каддафі.

Також нагадаємо, що Саркозі вже був підозрюваним у розслідуванні про незаконне фінансування виборчої кампанії з боку спадкоємиці косметичної імперії L'Oreal Ліліан Бетанкур, але справу закрили у 2013 році.