Новини 2014-09-30 14:16

ПАРЄ не підтримала ініціативу РФ щодо засудження України за неонацизм

Парламентська асамблея Ради Європи не підтримала ініціативу російського депутата Ольги Козакової щодо засудження України за пропаганду неонацизму.

Як відомо, 30 вересня Парламентська Асамблея Ради Європи обговорила доповідь шведської депутатки Маріети де Пурбе-Лінден “Зупинити прояви неонацизму”.

Приводом до роботи над звітом став теракт у Норвегії, організований Андерсом Брейвіком. Відповідно, Пурбе-Лінден зосередилася у дослідженні на ситуацїї в Північній Європі, в Греції, в Німеччині й не розглядала неонацистські рухи, що існують у різних країнах Східної Європи, зокрема і в Росії.

Поза тим, російська депутат Ольга Козакова спробувала просунути декілька поправок, у кожній з яких, у той чи інший спосіб, пропонувалося засудити “пропаганду нацизму та героїзацію дивізії SS-Галичина». Проти цієї ініціативи виступила автор доповіді (яка є постійним доповідачем  по Україні). Вона пояснила, що предмет її дослідження — це напрацювання педагогічних, профілактичних заходів, щоб упередити імовірні нацистські злочини в майбутньому.

“Ми не займаємося історичним аналізом подій Другої Світової”, - зазначила вона.

У дебатах також виступив заступник голови української делегації Сергій Соболєв ("Батьківщина"). Він привернув увагу до тих російських неонацистських груп та організацій, які, на своїх сайтах в інтернеті, перші активно підтримали сепаратистів в Україні.

“Росія використовує неонацистів у своїй агресії проти України”, - наголосив він.

Поза тим, російський правий радикалізм, як і підтримка крайніми правими рухами Єворпи політики Путіна, не згадуються в підсумковому документі Ради Єворпи.

Як відомо, під час проведення "референдуму" в Криму дії Російської Федерації у Європі підтримали представники ультраправих, неонацистських та комуністичних партій. 

схожі новини