Новини 2014-10-01 15:08

Голова Єврокомісії закликає РФ відновити постачання газу в Україну

Євросоюз розраховує на "взаємоприйнятне проміжне рішення на майбутній зимовий період" між Україною та РФ, заявляє Баррозу.

Голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу направив президенту Росії лист, в якому висловив надію на швидкий і рішучий прогрес в тристоронніх переговорах по газу і відновлення його поставок Києву. 

"Ключовим є забезпечення відновлення постачань енергоносіїв громадянам України і виконання всіх договірних зобов'язань перед клієнтами в ЄС", - йдеться у листі.

Як відомо, Єврокомісія запропонувала поставити Україну взимку 5 млрд кубометрів газу на умовах передоплати по 385 доларів за тисячу кубометрів і укласти відповідний договір.

Нагадаємо, напередодні міністр енергетики РФ Алєксандр Новак за підсумками тристоронніх перемовин 26 вересня сказав, що Росія може відновити газопостачання до України вже у жовтні, однак за умови внесення передоплати за поставлене паливо.

Міненерговугілля України, у свою чергу, повідомило, що під час переговорів не вдалося досягти компромісу з низки питань.

Як відомо, Росія повністю припинила постачати в Україну газ 16 червня.

схожі новини