Новини 2014-10-05 17:26

На Донбасі терористи використовують набої підвищеної бронебійності

Жилети, які постачають українським військовим, не відповідають рівню стійкості до тих куль, які використовують російські військові.

Міністерство оборони України має намір переглянути концепцію особистого захисту українських військових і бронетехніки, адже терористи застосовують набої підвищеної бронебійності.

У відомстві повідомили, що більшість тих бронежилетів, які поставляються для збройних сил АТО не відповідають рівню стійкості до цих засобів.

За словами начальника Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних сил України Ігоря Чепкова,  "було встановлено, що існують кулі майже всіх калібрів, які застосовуються для стрілецької зброї з підвищеною бронебійною здатністю", які пробивають не тільки бронежилети підвищеного рівня захисту, але і броньовані плити, що значно перевищують по товщині броню бронетранспортерів.

Він повідомив про те, що куля має сердечник з карбід-вольфрамового сплаву і здатна пробивати бронежилети.

У свою чергу радник міністра оборони України Олександр Данилюк заявив, що використання таких куль вимагає перегляду самої концепції захисту військовослужбовців.

За його словами, "на сьогоднішній день не те, що бронеавтомобіль, а бронетранспортер від такого патрона захистити не може. Тобто, сьогодні необхідно переглядати концепцію бронетехніки, і не тільки в Україні, але і у всьому світі", - заявив він.

"У нас є дані, що після того, як інформація про наявність такого патрона потрапила в ряд країн НАТО, вони почали переглядати свої оборонні замовлення. Тобто, це нове слово в озброєнні", - зазначив Данилюк.

Він також повідомив, що в Україні є можливість для налагодження випуску аналогічних патронів, і розробки з цього питання вже ведуться.

Читайте також: Міноборони: Росія використовує Україну як полігон для випробування боєприпасів

 

 

 

 

схожі новини