Новини 2014-10-22 17:59

ГПУ: У Міноборони "загубили" близько 25 млн набоїв до стрілецької зброї

Партія набоїв для експорту з 2000 року зберігалася без належного обліку та охорони.

50 мільйонів набоїв калібру 7,62 з 2000 року без належного обліку та охорони зберігали на базі у ДП "Спеціалізований морський порт "Октябрськ" (Миколаївська область), а інвентаризація виявила наявність лише половини зазначеної кількості патронів. Про це повідомили у прес-службі Генпрокуратури.

У повідомленні зазначили, що вказану партію набої за договором держкомпанія Укрспецекспорт мала поставити до однієї з африканських країн, але через запровадження торговельного ембарго, цього так і не сталося.

"У подальшому службові особи Міністерства оборони не вжили необхідних заходів щодо повернення цього державного майна власнику, а всі обліково-звітні документи, що могли свідчити про приналежність боєприпасів до оборонного відомства, були знищені, а самі набої зняті з обліку", – йдеться у повідомленні.

Інвентаризація виявила наявність лише половини з 50 млн набоїв.

Державі завдано збитків на суму 16 млн грн.

"Крім того, на відкритих майданчиках цього ж морського порту виявлено ще понад 14 тисяч необлікованих ящиків набоїв різного калібру, які надійшли з військових частин Міністерства оборони у 1992 році, не були реалізовані та за 22 роки зберігання у непристосованих умовах виявилися суттєво пошкодженими", – додали у тексті.

Головна військова прокуратура 21 жовтня розпочала кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 425 Кримінального кодексу (недбале ставлення до військової служби).

Патрони калібру 7,62 використовують для різних типів озброєння, зокрема гвинтівок та пістолетів. Перші автомати конструкції Калашникова АК-49 розробили саме під такий тип патрону, однак пізніші версії використовують калібр 5,45.

Нагадаємо, держкомпанія Укрспецекспорт раніше повністю відповідала за експорт зброї з України, але нині вона є складовою держконцерну Укроборонпром.

 

схожі новини