Новини 2014-10-27 17:10

Політолог: Гриценко не зумів показати, чим відрізняється від інших

Лідер «Громадянської позиції» не зумів правильно поєднати «молодих» та «старих» у списку.

Анатолій Гриценко, лідер «Громадянської позиції», під час виборчої кампанії не зміг виділитися серед багатьох схожих політсил. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив керівник соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко.

«У Гриценка виявилося те, чим були хворі інші блоки: різке змішування молодих та старих. Змішування тих, хто уже був у політиці і в них розчарувалися, і молодих, яких ще ніхто не знає. Коли ти одного не знаєш, а в інших розчарований, то голосувати важко», – переконаний політолог.

Окрім того, на його думку, Гриценко так і не продемонстрував свою програму дій після виборів.

«Ну і сам Гриценко загалом конкретну свою програму так і не дав. Він працював за тією ж схемою, що і «Батьківщина»: «Переможемо ворога», акуратна критика уряду. Тобто було незрозуміло, чим він відрізняється від інших. Я думаю, тут справа не у грошах, а у «рихлому» складі та відсутності «родзинки», яка б його відрізнила від «Батьківщини», «Самопомочі», «Народного фронту». (Люди не зрозуміли – Ред.) що таке «Гриценко». На цьому електораті опоненти виявилися трохи сильнішими. Нічого трагічного у цьому немає і я думаю, що і йому, і «Демальянсу» (представники цієї партії балотувалися за списком політсили Гриценка – Ред.) варто шукати себе далі», – переконаний Небоженко.

У свою чергу, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що головним опонентом Гриценка на цих виборах стала «Самопоміч», але він також зауважив на недоліки списку «Громадянської позиції».

«Що стосується Гриценка, то його голоси забрала «Самопоміч». Тому що «Самопоміч» мала кращу рекламну кампанію та очевидно кращий список», – наголосив він.

Нагадаємо, 26 жовтня в Україні пройшли дострокові вибори до ВР. Після підрахунку голосів 50% виборців, партія «Громадянська позиція» набирає лише 3,19% голосів та не потрапляє до парламенту.

 

схожі новини