Новини 2014-10-30 16:11

Порошенко, Меркель і Баррозу привітали газові домовленості

Сторони окремо наголосили на тому, що у діалозі брали участь саме три сторони.

Президент Петро Порошенко поспілкувався телефоном з президентом Єврокомісії Жозе-Мануелем Баррозу та канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Про це інформують прес-служби президента та представництва ЄС в Україні.

Порошенко та Баррозу спілкувалися під час тристоронніх газових переговорів, які відбувались у той час в Брюсселі.

"Президент Баррозу підкреслив, що домовленість на основі пропозицій, які були представлені Європейською Комісією, була майже досягнута. Він закликав усі сторони скористатись цією можливістю та підбити підсумки переговорів для того, щоб забезпечити безперервні надійні та основані на ринкових цінах поставки газу в Україну", – йдеться у тексті.

Порошенко та Меркель, окрім газу, говорили про заплановані на 2 листопада "вибори" терористів "ДНР" та "ЛНР".

"Президент України та канцлер ФРН підкреслили важливість того, що всі домовленості, які зараз досягаються у Брюсселі, відпрацьовуються у постійному діалозі із Євросоюзом та його лідерами, зокрема із діючим головою Європейської Комісії Жозе-Мануелем Баррозу та віце-президентом Єврокомісії, комісаром з енергетичних питань Гюнтером Оттінгером", – зазначили у повідомленні.

Також Порошенко додав, що у нього заплановані консультації щодо газового питання з діючим президентом Європейської Ради Германом ван Ромпеєм та Жан-Клодом Юнкером, який розпочне виконувати обов’язки голови Європейської Комісії з 1 листопада.

"Президент Порошенко та канцлер Меркель засудили намір проведення псевдовиборів у так званих "ДНР" та "ЛНР" 2 листопада, оскільки вони суперечать Мінському протоколу від 5 вересня. Президент України наголосив, що всі сторони Мінського протоколу і Мінського меморандуму несуть відповідальність за його виконання, у тому числі Російська Федерація, яка підтвердила відданість цим домовленостям за результатами багатостороннього діалогу у Мілані 17 жовтня", – наголосили у тексті.

Нагадаємо, раніше делегація Газпрому залишила тристоронні газові переговори, що почалися напередодні в Брюсселі, і повернулася до Москви. Представники російського газового монополіста чекають на врегулювання фінансових питань між Україною та Єврокомісією.

Попередньо планувалося, що переговори мали завершитися 29 жовтня о 19:00 за київським часом. Згодом стало відомо, що перемовини тривали до ранку.

У свою чергу РФ очікує, що угоду щодо газу підпишуть ввечері 30 жовтня.

Також повідомлялося, що кабмін погодився на тристоронні домовленості щодо постачання газу