Новини 2014-10-31 12:28

ЄС гарантує Україні підтримку на випадок невиконання Росією газових умов

Відповідні гарантії містяться в офіційному листі президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу на ім'я Петра Порошенка.

Євросоюз гарантує Україні підтримку на випадок невиконання Росією газових умов. Про це повідомляє прес-служба українського уряду.

Так, серед документів, в яких були закріплені результати проведених консультацій щодо газу, офіційний лист президента Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу на ім’я президента України Петра Порошенка, зазначає Кабмін.

Цей лист закріпив гарантії з боку Єврокомісії на адресу України щодо фінансової підтримки у випадку, якщо Росія не виконає свої зобов’язання стосовно ціни на газ, а також готовність ЄК сприяти подальшому нарощуванню реверсних поставок газу в Україну з країн-членів ЄС.

Нагадаємо, 31 жовтня Росія, Україна і Єврокомісія підписали юридично зобов'язуючий тристоронній протокол, зафіксувавши домовленості щодо постачання в Україну російського газу протягом зимового сезону 2014-2015 років.

Крім того, Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до контракту, зафіксувавши умови поставок російського газу в період до кінця березня. Документ підписали глава Газпрому Алєксєй Міллер і глава Нафтогазу Андрій Коболєв.

схожі новини