Новини 2014-10-31 19:49

З 1 листопада починається застосування угоди про асоціацію з ЄС

Інавгураційне засідання Ради асоціації, яке визначить пріоритети і започаткує процес моніторингу імплементації Угоди, відбудеться до кінця поточного року.

Президенти України, Європейської комісії та Європейської Ради привітали початок тимчасового застосування Угоди про асоціацію 1 листопада. Про це йдеться в спільній заяві Петра Порошенка, Германа ван Ромпея та Жозе Мануела Баррозу, яку поширила прес-служба глави держави.

"Ми вітаємо початок тимчасового застосування важливих частин Угоди про асоціацію між Україною та ЄС із 1 листопада 2014 року. Це відповідає прагненням українського народу, який засвідчив свою підтримку тіснішим відносинам з Європейським Союзом, у тому числі зовсім нещодавно під час парламентських виборів 26 жовтня", - йдеться у заяві.

"Угода про асоціацію стане ключовим інструментом реалізації за підтримки ЄС дуже необхідних реформ в Україні протягом наступних років. Тимчасове застосування охоплюватиме такі важливі сфери, як верховенство права, боротьба зі злочинністю та корупцією, а також посилене секторальне співробітництво",  - зазначають лідери.

За їх словами, інавгураційне засідання Ради асоціації, яке визначить пріоритети і започаткує процес моніторингу імплементації Угоди, відбудеться до кінця поточного року.

Президенти України, Європейської комісії та Європейської Ради також привітали продовження терміну дії автономних торговельних преференцій ЄС для України до кінця 2015 року та підтвердили важливість належної підготовки до тимчасового застосування торговельних положень Угоди з 1 січня 2016 року.

"Ми сподіваємося на швидке завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом всіма державами-членами ЄС у відповідності до національних процедур",  - йдеться у заяві.

Як відомо, тимчасове застосування Угоди стосуватиметься всіх розділів документу, окрім "економічного", що регулює створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

Домовленість про відтермінування торговельної частини Угоди було досягнуто на тристоронній міністерській зустрічі Україна-ЄС-Росія. Торговельний розділ під тиском Росії відкладено до 1 січня 2016 року.

 

схожі новини