Новини 09:11

В ЄС заявили, що "вибори" на Донбасі стали перешкодою до миру

Псевдовибори терористів на Донбасі в ЄС назвали "незаконними і нелегітимними".

Європейський Союз засудив «вибори», проведені терористами на сході України. Відповідну заяву зробила верховний представник ЄС із зовнішньої політики Федеріка Могеріні.

Вона зазначила, що «голосування стало новою перешкодою на шляху до миру».

За її словами, «вибори» лідерів самопроголошених «Донецької» і» Луганської» «народних республік» є «незаконними і нелегітимними», і Європейський Союз не буде їх визнавати.

Як відомо, 2 листопада у терористичних "ДНР" та "ЛНР" відбувалися псевдовибори.

Журналісти повідомляють, що поряд із "виборчкомами" бойовики організували продаж овочів за "акційними цінами". Водночас, як повідомляють місцеві видання, ці продукти харчування були завезені напередодні "гуманітарним конвоєм".

Водночас, Служба безпеки України вже почала кримінальне провадження через псевдовибори на Донбасі. Окрім того, СБУ обіцяє оголосити персонами нон-грата "іноземних спостерігачів" на псевдо виборах.

Тим часом у восьми містах України відбулися акції протесту проти проведення псевдовиборів на окупованих територіях Донбасу. В них взяли участь, зокрема тимчасові переселенці з Луганської та Донецької областей.

Між тим, перший заступник голови комітету Держдуми у справах громадських об'єднань і релігійних організацій Міхаїл Маркєлов уже заявив, що "вибори" в "ДНР" і "ЛНР" відбулися, і Київ "зобов'язаний визнати" їх результати.