Новини 2014-12-05 17:52

Прокуратура передала до суду справу щодо снайперів, які знищили зброю і втекли до РФ

Військові спалили закріплену за ними зброю, автомобіль та перейшли на територію Російської Федерації через державний кордон України, нагадали в ГПУ.

Прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо командира роти снайперів, які знищили ввірену їм зброю та перейшли через державний кордон України на територію РФ. Про це у п'ятницю повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Зазначається, що 3 грудня військова прокуратура Дніпропетровського гарнізону Південного регіону направила до суду обвинувальний акт за обвинуваченням командира роти снайперів однієї з військових частин у вчиненні кримінальних правопорушень, санкція яких передбачає відповідальність від 5 до 10 років.

У прокуратурі заявили, що досудове розслідування здобуло вичерпні докази того, що на початку серпня командир роти снайперів в умовах бойової обстановки відмовився від несення обов’язків військової служби та віддав наказ підлеглому особовому складу залишити місце розташування підрозділу.

Після цього військовослужбовці спалили закріплену за ними зброю, автомобіль та перейшли на територію Російської Федерації через державний кордон України, а наступного дня за відповідним актом були передані російською прикордонною службою українській стороні.

Підтримання державного обвинувачення у кримінальному провадженні перебуває на контролі Головної військової прокуратури ГПУ, зазначено в повідомленні.

Як раніше повідомлялося, у Службі безпеки України, Генеральній прокуратурі та МВС створені додаткові оперативні групи, які займатимуться пошуком виконавців масових розстрілів у центрі Києва минулої зими.

Нагадаємо, ГПУ також завершила досудове розслідування та розпочала ознайомлення потерпілих із матеріалами кримінального провадження стосовно командира роти спеціального призначення полку міліції особливого призначення "Беркут" при ГУ МВС України в м. Києві та двох його підлеглих, які спільно з іншими правоохоронцями вранці 20 лютого 2014 року, виконуючи злочинний наказ колишніх керівників держави, неправомірно застосували вогнепальну зброю та вчинили вбивство 39 учасників акцій протесту на вул. Інститутській у місті Києві.

У зв’язку із закінченням терміну тримання під вартою підозрюваних, слідчий звернувся до Печерського районного суду з клопотаннями про продовження строку тримання під вартою, враховуючи об’єктивні ризики можливості їх ухилення від слідства та суду.

Натомість, слідчий суддя, задовольнивши клопотання про продовження строку тримання під вартою двом підозрюваним, звільнив з-під варти їх командира, який згідно з отриманими слідством даними, керував розстрілом "майданівців".

Після звернення адвоката потерпілих ГПУ почала кримінальне провадження щодо даного факту.

Раніше в ГПУ заявили, що наказ на застосування зброї до мітингувальників у Києві 20 лютого віддавав Янукович через свою Адміністрацію, МВС та СБУ.

Як відомо, за даними медичної служби Майдану, під час сутичок 20 лютого в Києві було вбито більше 70 осіб. Більшість людей були вбиті снайперами прицільними пострілами у серце, голову та шию. Причому снайпери стріляли по людях, які не мали ані зброї, ані засобів захисту. 

схожі новини