Новини 09:14

У Яценюка хочуть запровадити додатковий збір на імпортні товари

Збір повинен скласти 5-10% і буде поширюватися на всі товар.

Кабмін запропонував ввести додатковий збір на імпортні товари для стабілізації платіжного балансу України. Про це йдеться в урядовому законопроекті, внесеному у Раду 22 грудня.

Законопроектом пропонується «включити додатковий імпортний збір до особливих видів мита; визначити, що додатковий імпортний збір встановлюється окремим законом і справлятиметься незалежно від інших видів мита на умовах, визначених цим законом; звільнити від оподаткування особливими видами мита товари гуманітарної, мiжнародної технічної допомоги, товари, що ввозяться Глобальним фондом для боротьби iз СНIДом, туберкульозом та малярiєю в Українi», – йдеться у пояснювальній записці.

Збір повинен скласти 5-10% і буде поширюватися на всі товари, крім життєво необхідних. Пропонується ввести збір з 1 січня 2015 року строком на 12 місяців.

Імпорт продовольчих товарів пропонується обкладати додатковим збором 10%, інші товари – за ставкою 5%. Крім того, ставку 10% уряд має намір ввести для товарів, що ввозяться на територію України громадянами.

У пояснювальній записці уряд зазначає, що запровадження такого тимчасового імпортного збору відповідає положенням СОТ.

Як повідомлялось, до 2020 року експорт з України має зрости вдвічі, зокрема – завдяки початку роботи зон вільної торгівлі з низкою держав  та об’єднань. Така норма міститься в програмі діяльності уряду.

схожі новини