Новини 2015-01-17 16:45

В’ятрович: Висока вартість перейменування радянських топонімів – міф

У Києві за минулий рік перейменували близько 10 вулиць.

Дерадянізація топонімів розпочалася в Україні, і цей процес зовсім не є дорогим та складним. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив історик, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.

«У Києві за минулий рік перейменували близько 10 вулиць, а на розгляді ще кількадесят вулиць – за пропозицією Українського інституту національної пам'яті. Такі ж преценденти були у Чернігові, Черкасах, Запоріжжі, Дніпропетровську тощо», - зазначив історик.

За його словами, в інституті було підготовлено спеціальний посібник щодо перейменування топонімів.

«Ми активно розвінчуємо міфи, що це дуже важко й дорого. Фактично перейменування робиться дуже просто й фізичним особам нічого не коштує. Немає жодного зобов’язання, що людина після перейменування вулиці мусила все міняти у паспортних даних. Вона це може зробити будь-коли, вирішуючи свої особисті справи у відповідних установах», - зазначив він.

Такий посібник, стверджує В’ятрович, буде розісланий у такому вигляді у органи місцевого самоврядування в електронному варіанті, а всі бажаючі його можуть скачати на сайті інституту.

Як повідомлялось, за рік в Україні знесли близько півтисячі пам'ятників Лєніну. Окрім того,  демонтували 504 пам'ятники творцю тоталітарної системи СРСР. 

Водночас, в Україні залишається ще понад 1700 пам'ятників Леніну.

На думку В’ятровича, у 2015-му до повалення Лєнінів має підключитися влада.


 

схожі новини