Новини 2015-02-04 14:31

Мінагропрод: Хліб може подорожчати до 10 грн

На думку чиновника, така ціна може призвести до негативних соціальних наслідків.

Перший заступник міністра аграрної політики України Ярослав Краснопольський повідомив, що через девальвацію нацвалюти в травні може зрости вартість продовольчої пшениці, а це в свою чергу може призвести до зростання ціни на хліб до 10 гривень. Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

«У травні минулого року ціна на продовольчу пшеницю становила 2500 грн/т. Враховуючи дворазову девальвацію національної валюти, прогнозована ціна на травень 2015 року - 4500-5000 грн/т, отже, ціна борошна буде сягати від 6 до 8 тисяч гривень за тонну. В результаті, максимальна кінцева ціна на хліб – 9-10 гривень», - сказав Краснопольський.

На думку чиновника, така ціна може призвести до негативних соціальних наслідків.

Також він назвав ще низку ризиків, які можуть призвести до зростання ціни, а саме, стан озимих (близько 16% - слабких та зріджених посівів), військові дії, подорожчання матеріально-технічних ресурсів.

Потенційним фактором ризику є також можлива ревізія податкових пільг і введення спеціального мита на імпортні ресурси для забезпечення торгового балансу.

Як повідомлялось, у Києві з’явиться мережа кіосків з продажу соціального хліба.

 

схожі новини