Новини 09:00

Порошенко схвалив закон, який підвищує призовний вік

Також закон зменшує кількість підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби.

Президент Петро Порошенко підписав закон №116-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду».

Документ, зокрема, направлений на врегулювання призову громадян на строкову військову службу, запровадження кримінальної відповідальності за ухилення від проходження військової служби за призовом осіб офіцерського складу, розширення переліку категорій громадян, які можуть бути прийняті на військову службу за контрактом в особливий період, проведення більш ефективної підготовки військовослужбовців строкової військової служби за військово-обліковими спеціальностями, забезпечення підвищення соціального захисту військовослужбовців.

Окрім того, закон підвищує призовний вік до 27 років та зменшує кількість підстав для отримання громадянами України відстрочки від проходження строкової служби.

У документі зазначається, що за працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу за контрактом, зберігається місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, в організації, незалежно від підпорядкування та форми власності, більше ніж на один рік.

Читайте також: Як зривають мобілізацію: заклики, мітинги та повістки «на все село»

Як повідомлялося, за інформацією Генштабу, 46 тис. мобілізованих уже пройшли медкомісію.

Також нагадаємо, 2015-го року в Україні відбудеться три хвилі мобілізації, під час яких планують мобілізувати близько 200 тисяч українців.

Крім того, цього ж року відбудеться призов 40 тис. юнаків для проходження строкової служби.

Керівник західного медіа-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк спростував поширені у ЗМІ чутки про ухилення від мобілізації військовозобов'язаних на Західній Україні і зазначив, що мобілізація триває за планом.