Новини 2015-02-19 15:51

Савченко просить ПАРЄ забезпечити їй незалежне медичне обстеження

Льотчиця не довіряє результатам обстеження російської ФСВП та німецьких "експертів з голодування".

Надія Савченко просить ПАРЄ виступити гарантом забезпечення її обстеження незалежним консиліумом лікарів, тому що не довіряє обстеженню Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Росії та німецьким «експертам з голодування». Про це написав у Twitter адвокат української льотчиці Ніколай Полозов.

«Зустрівся з Надією. Вона розповіла мені про візит німецьких лікарів. Виявляється, вони їй представилися як «спеціалісти з голодування», зробили ультразвук і все», – пише Полозов.

Адвокат зазначає, що висновок німецьких медиків ніхто так і не бачив.

«Захист Надії та й сама Савченко звернулися до ФСВП з проханням надати їй медичні документи», – повідомив адвокат

«Савченко не довіряє медикам ФСВП та німецьким «спеціалістам з голодування». Стан здоров’я погіршується, часу лишається все менше», – повідомляє захисник Савченко.

Савченко просить провести її обстеження незалежним консиліумом лікарів різних спеціальностей, в тому числі кардіологом.

«Надія Савченко попросила ПАРЄ виступити гарантом забезпечення її обстеження незалежним консиліумом лікарів», – зазначив Полозов.

Як повідомлялося, 15 лютого німецькі лікарі-спеціалісти провели узгоджене медичне обстеження обвинуваченої Савченко Надії, зробили ультразвукове обстеження та оцінили її загальний стан як "задовільний".

Нагадаємо, 14 лютого Європейський суд з прав людини відповів офіційною відмовою на звернення її захисників щодо застосування термінових заходів задля порятунку життя (за правилом 39 суду). Добровільне голодування позивача, за практикою ЄСПЛ, не є підставою для цього, адже така особа (зокрема, Надія Савченко) сама наносить шкоду здоров’ю відмовою приймати їжу.

13 лютого офіційний представник Держдепартаменту США Джен Псакі закликала Росію звільнити українську льотчика Надію Савченко. "Вона - заручник російської влади, і вона повинна бути негайно звільнена", - сказала Псакі.

Як повідомлялося, прес-секретар президента Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що питання Савченко під час перемовин з 11 на 12 лютого у Мінську не обговорювали.

Тим часом, за словами президента України Петра Порошенка, Савченко має бути звільнена впродовж 19 днів.

Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Її звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.

Як повідомлялося, Савченко голодує з 13 грудня.

схожі новини