Новини 10:37

Нацбанк увів обмеження для імпортерів, які хочуть виводити валюту за кордон

Нацбанк зобов'язав банки при узгодженні платежів імпортерів надавати довідки про відсутність у клієнта податкової заборгованості.

Національний банк України зобов'язав банки при узгодженні платежів за імпортними контрактами з попередньою оплатою на суму понад $50 тис. надавати в НБУ довідки фіскальної служби про відсутність у клієнта-імпортера заборгованості за податками, зборами і платежами. Про це йдеться в постанові НБУ від 3 березня №161, якою регулятор доповнює правила купівлі валюти за імпортними контрактами з попередньою оплатою на суму понад 50 тис дол., що діють з 24 лютого.

Раніше постановою від 23 лютого №124 «Про особливості здійснення деяких валютних операцій» НБУ зобов'язав банки узгоджувати платежі за імпортними контрактами з попередньою оплатою на суму понад $50 тис., для чого банки формують і подають до Нацбанку відповідний реєстр з копіями документів.

«Пакет документів, який подається до Національного банку України для підтвердження можливості як купівлі, так і перерахування іноземної валюти, повинен також містити довідку Державної фіскальної служби України про відсутність у резидента заборгованості за податками, зборами, платежами», - йдеться в оновленому документі.

В окремих випадках, передбачених встановленими НБУ правилами переказу коштів у національній та іноземній валюті на користь нерезидентів за деякими операціями (постанова від 5 лютого 2004 року), також потрібний відповідний акт цінової експертизи (узгодження).

Встановлені вимоги не поширюються на операції з імпорту життєво необхідних товарів, визначених у статті 5 Закону України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди за тарифами і торгівлею 1994 року».

Постанова набирає чинності з 4 березня 2015 року, зокрема підпункт 2 пункту 1 постанови (про звільнення від обмежень критичного імпорту) діє до 3 квітня 2015 року.

Як повідомлялося, 3 березня НБУ вирішив продовжити вимогу щодо обов'язкового продажу 75% валютних надходжень.

Нагадаємо, Нацбанк підвищив облікову ставку до 30%.

схожі новини