Новини 2015-03-23 17:01

Російські медики не відпускають Савченко на засідання суду

"Медики з СІЗО-1 на суд мене відпускати не хочуть, посилаючись на слабкий стан мого здоров'я, і торгуються за те, щоб я припинила голодування", - написала Савченко.

Російські медики не відпускають українську льотчицю Надію Савченко на засідання Басманного суду Москви 26 березня. Про це йдеться в листі Савченко, опублікованому в Twitter адвоката Марка Фейгіна.

"Медики з СІЗО-1 на суд мене відпускати не хочуть, посилаючись на слабкий стан мого здоров'я, і торгуються за те, щоб я припинила голодування", - написала Савченко.

За її словами, вона припинить голодування тільки тоді, коли суд змінить запобіжний захід на домашній арешт в консульстві України в РФ.

Нагадаємо, 16 березня Савченко відновила голодування.

Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, де разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Її звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.

Савченко залишили під арештом до 13 травня. Голодувати вона почала 13 грудня.

5 березня українська льотчиця погодилася вживати бульйон. Також повідомлялося, що Савченко вимагала, щоб саме українські лікарі виводили її з голодування.

12 березня один із адвокатів української льотчиці Ілля Новіков заявив, що до Савченко таки пропустятьукраїнських медиків.

14 березня українські лікарі заявили, що стан Савченко задовільний, але вона має перебувати в лікарні.