Новини 2015-03-23 18:41

The Economist про вибори у Франції: повернення Саркозі, розчарування Ле Пен та президент-невдаха

Авторитетне британське видання проаналізувало попередні результати місцевих виборів у Франції.

Попередні результати першого туру місцевих виборів у Франції демонструють, що, всупереч прогнозам, права популістська партія «Національний фронт», лідером якої є Марін Ле Пен, не стане основною політичною силою в державі. Про це йдеться у статті, опублікованій виданням The Economist.

Видання зазначає, що результат «Національного фронту», який за даними ексзит-полу сягає 25-26% голосів, розчарував Ле Пен, яка напередодні виборів заявляла, що її партія буде «головною у Франції».

Натомість політсила екс-президента Ніколя Саркозі, за попередніми підрахунками, набрала 30% і стала лідером перегонів. Настільки хороший результат залишає за Союзом за народний рух (партія Саркозі – ред.) високі шанси на перемогу у другому турі, запланованому на 29 березня.

«Для Саркозі, у 2012 році витісненого з адміністрації президента соціалістом Франсуа Олландом, це стало необхідним вотумом довіри для повернення до політики», - пише The Economist, зазначивши, що, якщо популярність Союзу за народний рух (UMP) і надалі зростатиме, його лідер може стати фаворитом президентських виборів 2017 року.

«Справжнім невдахою першого туру голосування став Олланд, чия Соціалістична партія отримала лише близько 20%. Найменш популярний президент в історії П'ятої республіки, заснованої в 1958 році, Олланд насолоджувався ростом рейтингу, пов’язаним із вправним менеджментом після січневих терактів у Парижі. Однак ці досягнення відійшли на другий план після того, як увага переключилася з безпеки на безробіття та економічний застій», - йдеться у статті.

The Economist зазначає, що ситуація з «Національним фронтом» наразі непевна, адже в окремих кантонах саме ця партія здобула впевнену перемогу. Тому, на думку видання, остаточні результати можуть стати приємним сюрпризом для Ле Пен.

«Для основної маси виборців стало невеликим полегшенням, що прогнозований тріумф партії Ле Пен не вдався. Але це в жодному разі не покладе край її намірам щодо створення сильної електоральної бази напередодні президентських виборів 2017 року, як і участі у другому турі», - резюмує видання.

Читайте також: "Національний фронт" Ле Пен підірвав вплив Франції в Брюсселі 

схожі новини