Новини 2015-03-31 10:32

Екс-начальнику МВС Києва Коряку ГПУ висунула підозру в розгоні Євромайдану

Генпрокуратура зібрала докази причетності керівників МВС до силової операції 18-19 лютого 2014 року, в якій загинули 13 осіб.

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру колишньому в. о. начальника Головного управління МВС України в місті Києві Валерію Коряку та його заступнику в організації штурму Майдану в ніч з 18 на 19 лютого 2014 р. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

"Управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України в кримінальному провадженні про вчинення умисних вбивств учасників акцій протесту і за іншими фактами незаконної протидії протестних акцій в період листопада 2013 - лютий 2014 року зібрано докази причетності керівників органів внутрішніх справ до організації здійснення силової операції правоохоронних органів з 18 на 19 лютого 2014 року з метою розгону учасників акцій протесту на Майдані Незалежності в м. Києві", - йдеться в повідомленні.

За результатами розслідування повідомлено про підозру колишньому виконуючому обов'язки начальника Головного управління МВС України в місті Києві Валерію Коряку та його заступнику - начальнику громадської безпеки ГУ МВС України в м. Києві в організації штурму Майдану в ніч з 18 на 19 лютого 2014 р. і віддані наказу на таку операцію, в результаті чого внаслідок протиправного застосування фізичної сили і спеціальних засобів співробітниками правоохоронних органів були скоєні вбивства 13-ти громадян і заподіяні тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості понад 130 осіб.

Дії підозрюваних кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) і ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України.

Повідомляється, що підозрювані оголошені в розшук.

Нагадаємо, ще у квітні 2014 року СБУ оголосила в розшук Віталія Коряка та його заступника.