Новини 14:06

Костицький звільнився з посади голови Нацкомісії з питань моралі

Кабмін погодив звільнення.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк підписав розпорядження № 282-р від 31 березня 2015 р. "Про звільнення Костицького В. В. з посади голови Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі". Про це повідомляється на сайті уряду.

"Звільнити Костицького Василя Васильовича з посади голови Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі за власним бажанням", - йдеться в документі.

Нагадаємо, на початку березня президент України Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє ліквідацію Нацкомісії з моралі.

Контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі в межах своєї компетенції здійснюватимуть Міністерство внутрішніх справ України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері культури, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, центральний орган виконавчої влади, що реалізує держподаткову політику, політику у сфері державної митної справи, політику в сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового, митного законодавства, Державний комітет телебачення і радіомовлення України та Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Як відомо, Нацкомісія почала роботу наприкінці 2004 р. Вона займалася перевіркою роботи ЗМІ та організаторів видовищних заходів на наявність сексуального чи еротичного контенту, насильства і жорстокості. Фінансувалася комісія державою. 

Керівником комісії з червня 2008 р. був Василь Костицький.

Найбільш відомими рішеннями комісії були заборони на показ мультсеріалу "Сімпсони", програми Comedy Club, показ мультсеріалу South Park, комп'ютерні ігри Mortal Kombat, God of War III та інші.

Читайте також: З 2014 року Кабмін ліквідував 25 допоміжних органів.