Новини 15:30

Укрзалізницю й Укравтодор простіше віддати в приватні руки, ніж постійно дотувати – експерт

Компромісним рішенням може стати передання держмонополій в управління певним інвестиційним фондам, які оптимізують їх, здійснять передпродажну підготовку і виставлять на продаж.

Приватизація державних монополій – необхідний захід, оскільки дозволяє вирішити дві проблеми: по-перше, одноразово залучити додаткові кошти до держбюджету, а по-друге, відмовитися від компаній, що приносять збитки і потребують постійних субсидій. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив економіст, керівник Центру світової економіки НАН України Олег Устенко.

На його думку, Укрзалізницю й Укравтодор простіше віддати в приватні руки, ніж постійно дотувати.

«Проте, якщо приватизація відбувається в умовах економічної кризи, то зрозуміло, що ціна реалізації цих двох об’єктів буде достатньо низькою. Компромісним рішенням може стати передання цих двох компаній в управління певним інвестиційним фондам, які оптимізують їх, здійснять передпродажну підготовку і виставлять на продаж, скажімо, через рік», - повідомив Устенко.

«Враховуючи той факт, що ці компанії монополістичні, їх тим більше варто приватизувати. У такому випадку виникає необхідність більш ефективного контролю з боку Антимонопольного комітету», - вважає експерт.

Як повідомлялося, Укрзалізниця стане акціонерним товариством до кінця року. Крім того, в Мінінфрастуктури анонсували приватизацію Укравтодору.

схожі новини