Новини 2015-04-24 17:19

Французький політолог: Євроскептицизм не мине швидко

Стратегія нинішнього уряду Євросоюзу та національних політиків, особливо в питаннях міграції та суворої економії, має для європейців драматичні наслідки.

Не варто ставитися до євроскептичних рухів як до чогось скороминучого, оскільки Європа має специфічну традицію та ідеологію. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» розповів французький історик і політолог Жан-Ів Потель.

На його думку, ксенофобія у Франції, Великій Британії, Бельгії, Німеччині, Нідерландах, Угорщині не є випадковою і тимчасовою.

«Ідеться про одну з можливих відповідей на нову ситуацію континенту. Він дуже відкритий до міграції, що власне непогано. Але для осіб, які виношують ксенофобські погляди й настрої, мігранти – це загроза», – підкреслює він.

За його словами, майбутнє Європи залежить від політики ЄС і національних урядів.

«Далі виникає питання щодо політики суворої економії, яка поглиблює соціальну нерівність, призводить до бідності тощо», – зауважує політолог.

Він переконаний, що стратегія нинішнього уряду Євросоюзу та національних політиків має для європейців драматичні наслідки.

Із демагогічними ідеологіями потрібно боротися, але не слід підважувати ідеал Європи, вважає він.

«Чому українці так цікавляться нею? Бо ЄС – це стандарти життя, процвітання, мир, гуманістичні цінності тощо», – міркує Потель.

«Якби європейські політики відповідали на всі нинішні загрози, вони мали б запитати себе, чому Греція зараз саме в такому стані й чому в ній популярна СІРІЗА як політична сила? Їй, як і Іспанії та Португалії, вступ до Євросоюзу дав нові стандарти життя й новий рівень добробуту. Нині те процвітання, до якого греки звикли, знищує політика суворої економії. Близько третини населення країни не має роботи, і це абсолютно неприйнятно», – наголошує він.

Саме в таких умовах,  за його словами, виникають рухи, подібні до СІРІЗА, котрі хочуть дати відповідь на питання щодо економічних обмежень та ідентичності всередині нинішньої Європи

Детальніше читайте у матеріалі Жан-Ів Потель: «Не ставтеся до євроскептичних рухів як до чогось скороминучого» в черговому номері журналу «Український тиждень».

схожі новини