Новини 23:39

Донецький університет хоче евакуювати у Вінницю демонтований барельєф із зображенням Стуса

"Знищення історії ДонНУ вказує на неможливість асоціації співтовариства, яке перебуває у стінах університету за донецькою адресою, зі славним ім'ям Донецького національного університету», - заявляють в університеті.

Університет назвав актом вандалізму демонтаж бойовиками барельєфа із зоображенням Василя Стуса на будівлі філологічного факультету в Донецьку. Керівництво вишу та університетська спільнота зроблять усе можливе, щоб евакуювати барельєф у Вінницю. Про це йдеться у розміщеній на сайті ДонНУ заяві прес-центру університету.

«На нашу думку, це - акт вандалізму, який свідчить про низький рівень культури, антиукраїнську позицію і неповажне ставлення до випускників вишу керівництва псевдоуніверситету і тих, хто долучився до цієї акції. Ставлення до особистості Василя Стуса може бути різним, але безперечним є той факт, що його доля тісно пов'язана з Донецьким національним університетом та філологічним факультетом. Знищення історії ДонНУ вказує на неможливість асоціації співтовариства, яке перебуває у стінах університету за донецькою адресою, зі славним ім'ям Донецького національного університету», - заявляють в університеті і висловлюють надію, що конструкція ціла і перебуває в безпеці.

Нагадаємо, Донецький національний університет, за рішенням Міністерства освіти і науки, був переведений у Вінницю.