Новини 2015-05-09 15:38

Грузинський парламент висловив довіру новому уряду

Довіра з боку парламенту знадобилася кабміну, після того як свій пост залишив міністр у справах спорту і молоді Леван Кіпіані.

Парламент Грузії в ніч на 9 травня висловив довіру оновленому уряду і його програмі "Для сильної, демократичної і єдиної Грузії". "За" проголосували 87 депутатів, "проти" - 38 (із 150).

Обговорення тривало 13 годин.

Уряд Грузії, в якому прем'єр Іраклій Гарібашвілі замінив трьох міністрів, пройшов через парламентську процедуру винесення вотуму довіри - для цього депутатам знадобився весь день і половина ночі, голосування відбулося ближче до світанку.

Колишня правляча партія "Єдиний Національний рух" і партія "Наша Грузія - Вільні демократи", які раніше залишили правлячу коаліцію "Грузинська мрія", під час обговорення і голосування виступили проти, заявивши, що уряд втратив довіру народу. Довіра з боку законодавчого органу знадобилося кабміну Грузії після того, як 29 квітня свій пост залишив міністр у справах спорту і молоді Леван Кіпіані. Він став сьомим міністром, пішли з уряду, а згідно з грузинської конституції, у разі відставки третини міністрів з двадцяти, уряд повинен знову отримати вотум довіри в парламенті.