Новини 2015-05-17 12:58

Саркозі закликав змінити шенгенську угоду для боротьби з нелегальними мігрантами

Екс-президент Франції підкреслив, що механізми асиміляції мігрантів в ЄС не відповідають вимогам часу.

Екс-президент Франції Ніколя Саркозі закликав переукласти шенгенську угоду для боротьби з нелегальною міграцією в країни ЄС. Про це повідомили французькі ЗМІ.

За словами Саркозі, принципи функціонування єдиного європейського простору повинні бути переглянуті "зверху донизу".

"Необхідно змінити умови прийому мігрантів і потім визначити умови солідарності. Нам потрібен Шенген-2", — заявив лідер найбільшої опозиційної партії Франції.

"Як ми можемо сьогодні сказати, що в країні достатньо коштів, щоб заплатити сімейні допомоги і знайти €850 млн, щоб оплатити медичну страховку для людей, які ніколи не платили податків", — заявив голова партії "Союз за народний рух".

Саркозі підкреслив, що механізми асиміляції мігрантів в ЄС не відповідають вимогам часу.

"Цивілізації приходили в занепад, замикаючись на своїй крові, а аж ніяк не від відкритості і змішання кровей. Але так продовжувати більше не можна — ми не можемо приймати людей, яких неможливо інтегрувати. Це суттєва проблема, яка зачіпає найглибші основи нашої республіки", — резюмує Саркозі.

Нагадаємо, на початку травня в Середземному морі біля берегів Італії врятували понад чотири тисячі мігрантів з Африки. Зазначається, що це була наймасштабніша рятувальна операція в її історії.

За даними Amnesty International, у 2014 році понад 3400 мігрантів загинули, намагаючись нелегально перетнути Середземне море на шляху до Європи.

Як повідомлялося, ЄС може запровадити квоти на африканських мігрантів.

Читайте також: Політика ЄС щодо нелегальних мігрантів є катастрофічно неправильною — The Economist

схожі новини