Новини 16:59

СБУ передала представникам Меджлісу архівні документи про репресії кримських татар

«Кожна людина – це всесвіт, ми сьогодні відкриваємо правду про долю 19-ти. А таких зламаних доль були тисячі», − підкреслив Валентин Наливайченко.

У День пам'яті жертв депортації кримських татар голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко передав представникам Меджлісу кримськотатарського народу матеріали архівних справ про закатованих енкаведистами кримських татар. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Сьогодні ми згадуємо жертв злочину проти людяності, який сталінський режим не тільки чинив у каральний спосіб, а й приховував і знищував його сліди», − наголосив голова СБУ.

Він повідомив, що Служба безпеки України передає родичам замордованих злочинним радянським режимом кримських татар десять томів справ − близько трьох тисяч копій архівних документів.

«Кожна людина – це всесвіт, ми сьогодні відкриваємо правду про долю 19-ти. А таких зламаних доль були тисячі», − підкреслив Валентин Наливайченко.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, подякував Службі безпеки за безцінний дар. Він згадав чорні десятиліття вигнання, коли була заборонена сама назва «кримські татари» і зауважив, що повернення крок за кроком історичної пам'яті про кримськотатарський народ важливе для його сьогодення.

«Будь-який тоталітарний режим починає із вбивства кращих представників народу і знищення історичної пам’яті про нього. Пам’яті про тих людей, які створювали націю», - наголосив Чубаров.

Нагадаємо, сьогодні, 18 травня в Україні вперше на загальнонаціональному рівні офіційно проводять заходи до роковин депортації кримських татар. Тим часом, окупаційна влада Криму заборонила відзначати роковини - Меджліс отримав офіційну заборону мітингу до річниці депортації кримських татар.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв назвав депортацію геноцидом.

схожі новини