Новини 18:15

Депутатів треба арештовувати відразу після позбавлення недоторканності - Наливайченко

"Законодавець мусить все ж таки піти на рішучі дії — дати дозвіл на арешт людей, що ховались за депутатським мандатом у залі Верховної Ради", - наголосив голова СБУ.

Голова СБУ Валентин Наливайченко переконаний, що необхідно змінити законодавство, щоб силовики могли заарештовувати народних депутатів, з яких знято депутатську недоторканність, одразу біля будівлі парламенту. Про це голова СБУ заявив журналістам, коментуючи оголошення у розшук Сергія Клюєва.

Він зауважив, що кримінальна справа щодо Клюєва розслідується Генпрокуратурою.

"Але через два дні після рішення Верховної Ради про позбавлення його недоторканності нам надходили доручення на вручення повістки народному депутату. На моє переконання, у роботі в цій справі не вистачає того, що немає рішення парламенту про його (Клюєва — ред.) арешт. Я як колишній народний депутат вважаю, що коли Верховна Рада позбавляє недоторканності, треба раз і назавжди визначити, що одразу в залі надається дозвіл на притягнення до відповідальності. Якщо це кримінальна відповідальність, одразу має вручатися повістка і поруч стояти автозак, і він на автозаку має виїжджати, а не на дорогому “Мерседесі”. Тим більше, що цей народний депутат намагався залишити територію України, коли Верховна Рада голосувала", - сказав Наливайченко.

Також він додав, що "під час невипуску Клюєва за кордон через аеропорт "Бориспіль" СБУ не дала йому вилетіти, але так і не отримала доручення на затримання Клюєва", тому що законодавство не дозволяє прокуратурі за чинним КПК його затримати.

"Законодавець мусить все ж таки піти на рішучі дії — дати дозвіл на арешт людей, що ховались за депутатським мандатом у залі Верховної Ради", - наголосив Наливайченко.

Як відомо, 3 червня 2015 року Верховна Рада зняла недоторканність із Сергія Клюєва та дала згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності. Генпрокуратура інкримінує Сергію Клюєву привласнення заводу та фінансування його на гроші, перерозподілені із захищених статей бюджету. При цьому Клюєву загрожує більше 10 років позбавлення волі за статтями "шахрайство в особливо великих розмірах, привласнення і розтрата, або заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах, і зловживання службовим становищем". Клюєв заявив, що оскаржить дії голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана у суді.

Нагадаємо, 3 червня Клюєв також намагався вилетіти до Відня. 4 червня Клюєв не з'явився на допит у Генпрокуратуру.

9 червня стало відомо, що Клюєв за дорученням Генеральної прокуратури оголошений у міждержавний розшук.

схожі новини