Новини 16:09

Наливайченко передав слідчим матеріали на Даниленка

За словами голови СБУ, у корупційній схемі щодо постачань нафтопродуктів на БРСМ-Нафта був задіяний також екс-міністр Ставицький.

Голова СБУ Валентин Наливайченко передав слідчим прокуратури матеріали справи щодо корупції у сфері постачання нафтопродуктів, де фігурує екс-заступник Генпрокурора Анатолій Даниленко. Про це голова СБУ повідомив після виходу з допиту в Генпрокуратурі у понеділок.

«Є матеріали про корупційну схему, яка завдала збитків на понад мільярд гривень протягом тільки останніх 2014 і 2015 років державному бюджету. В цій схемі були задіяні великі російські підприємства, які постачали нафтопродукти в тому числі і на цю незаконну нафтобазу», – сказав Наливайченко.

«В цій схемі є колишній міністр Едуард Ставицькій, і в цій схемі зупиняв правоохоронні органи, зокрема міністерство внутрішніх справ у жовтні 2014 року на той час заступник ГПУ Даниленко», – додав він.

За словами Наливайченка, за підсумками розмови зі слідчими ГПУ правоохоронці домовилися об'єднати зусилля у розслідуванні цієї справи.

Від СБУ, за словами Наливайченка, по цій справі працюватиме керівництво спецпідрозділу «Альфа» та керівництво головного слідчого управління СБ.

«Вони їдуть до керівництва ГПУ і починаємо зараз діяти. Треба не тільки виявити і повідомити про корупцію, як ми це вже зробили, а негайно перейти до етапу допиту, викликів і затримань», – додав він.

«Прямо зараз СБУ виділяє усіх необхідних спеціалістів, починаючи від бойових підрозділів для початку слідчих дій стосовно тих посадовців, які є у матеріалах кримінального провадження про «екоцид» за Статтею 441», – сказав Наливайченко.

Як повідомлялося, раніше Наливайченко заявляв, що екс-заступник генпрокурора Анатолій Даниленко «кришував» діяльність нафтобази на Київщині, де сталася пожежа

Нагадаємо, 14 червня Наливайченко сказав, що заступник колишнього генпрокурора є фігурантом у кримінальній справі про екоцид  за фактом пожежі на нафтобазі "БРСМ" на Київщині, проте не назвав прізвища.