Новини 2015-06-18 18:10

Місячний оборот конвертаційних центрів сягає 4–4,5 млрд грн

"...система оподаткування в нас така, що підприємці зазвичай не мають виходу, окрім користуватися послугами «ям». Бо якщо працювати по-білому, то або конкуренти обскачуть, які до цих самих «конвертів» ходять, або просто в трубу вилетиш".

У січні – травні 2015 року через конвертаційні центри було виведено в «тінь» близько 40 млрд грн, із яких бюджет недоотримав майже 11 млрд грн податків. Про це в черговому номері журналу «Український тиждень» пише журналіст Богдан Буткевич, посилаючись на джерела в правоохоронних органах.

«Конвертаційні центри в нинішній економічно нестабільній ситуації розквітли буйним цвітом. За оцінками експертів СБУ, із якими вдалося поспілкуватися Тижню, в Україні таких структур функціонує приблизно 70, і їхній астрономічний оборот становить 4–4,5 млрд грн за місяць. Тільки в січні – травні 2015 року через «ями» було виведено в «тінь» близько 40 млрд грн, із яких бюджет недоотримав майже 11 млрд грн податків», - зауважує Буткевич.

За його словами, за ці 11 млрд грн можна було побудувати для армії понад 130 найновіших танків «Оплот» чи близько 7 тис. БТР-4.

«І це мова про неповні півроку. Власне, нічого дивного: рівень «тінізації» української економіки ні для кого не є секретом. Питання в іншому: система оподаткування в нас така, що підприємці зазвичай не мають виходу, окрім користуватися послугами «ям». Бо якщо працювати по-білому, то або конкуренти обскачуть, які до цих самих «конвертів» ходять, або просто в трубу вилетиш», - пише Буткевич.

У своєму матеріалі «Ями» в конвертах. Обіг тіньових грошей зростає», журналіст також пояснює, що таке конвертаційний центр, і в чому його вигода для підприємців.

«Наприклад, у вас є 100 тис. грн, які ви хочете використати, припустімо, на хабар чиновнику. Але ж їх потрібно якось вивести з обороту вашої компанії, зняти з рахунків, і щоб це не викликало зайвої уваги контрольних органів. Тоді ви робите дуже просто: звертаєтеся до конвертаційного центру, оформленого як таке собі ЗАТ, реально зареєстроване, з печаткою та директором. Фіктивно замовляєте в цієї фірми якусь послугу чи товар, наприклад ремонт вашого офісу, на ці ж таки 100 тис. грн», - пише Буткевич.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини