Новини 16:45

Порошенко скасував люстрацію екс-голови столичної міліції Терещука

Зазначається, що це зроблено з урахуванням необхідності забезпечення обороноздатності держави.

Президент Петро Порошенко скасував люстрацію екс-начальника київської міліції генерал-майора Олександра Терещука. Відповідний указ від 3 липня оприлюднено на сайті глави держави.

Зазначається, що це зроблено з урахуванням необхідності забезпечення обороноздатності держави.

Порошенко задовольнив погоджене з комітетом Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони клопотання щодо незастосування передбаченої частинами третьою, четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади" заборони обіймати посади, щодо яких застосовуються заходи з очищення влади (люстрації), до генерал-майора міліції Олександра Терещука.

Повідомляється, що цей указ набирає чинності з дня його опублікування.

Як відомо, 5 червня прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну заявив про звільнення начальника київської міліції Терещука в порядку люстрації.

Терещук очолювва ГУМВС України в місті Києві з 22 липня 2014 року.

Раніше повідомлялося що Терещук побудував триповерховий особняк на землі, заарештованій за підозрою в незаконному виділенні.

Сам Терещук заявляв, що у нього є всі необхідні акти на землю, і будівництво його будинку було повністю законним.

12 червня стало відомо, що міністерство внутрішніх справ зарахувало звільненого Терещука в розпорядження Національної гвардії.

Як відомо, в січні Верховна Рада проголосувала за зміни до закону про люстрацію, які передбачають одноосібне право президента скасовувати люстрацію щодо вищих військових і силовиків.

Зазначалось, що закон діятиме до прийняття основних правок до закону про очищення влади.

Порошенко зокрема скасував люстрацію першого заступника секретаря РНБО екс-міністра оборони Михайла Коваля та командувача Повітряних сил ЗСУ Юрія Байдака.