Новини 2015-07-09 14:50

Держкомтелерадіо ініціює заборону ввезення антиукраїнських книжок із РФ

До списку книг антиукраїнського спрямування втрапили «Сверхчеловек говорит по-русски», «Независимая Украина: крах проекта», «Киев капут», «Полебоя – Украина. Сломанный трезубец» тощо.

Державний комітет телебачення і радіомовлення України звернувся до Державної фіскальної служби України з проханням включити до Переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, книжкові видання антиукраїнського змісту. Про це йдеться на сайті Держкомтелерадіо.

«Ці заходи продиктовані необхідністю запобігти застосуванню Російською Федерацією проти громадян України методів інформаційної війни та дезінформації, розповсюдженню ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму», – прокоментував рішення перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

За його словами, після аналізу книжкового ринку, продукції, яка потрапляє або може потрапити в українську торговельну мережу з Російської Федерації, складено список книг антиукраїнського спрямування.

«У ньому зараз – 38 назв видань таких одіозних персонажів, відомих українофобів, як Е. Лимонов, С. Доренко, сповідувача праворадикальних, екстремістських, імперських ідей О. Дугіна, штатного автора «російського імперського руху» С. Родіна та ін. Назви їхніх опусів уже говорять самі за себе: «Вперед в СССР», «Сверхчеловек говорит по-русски», «Независимая Украина: крах проекта», «Киев капут», «Полебоя – Украина. Сломанный трезубец», – наголосив Червак.

Він підкреслює, що Держкомтелерадіо діє в правовому полі.

«Зважаючи на потужність російської пропаганди, направленої проти України і українців, перелік українофобських книг може поповнюватись новими назвами.

Звертаюсь до громадських активістів з проханням у разі виявлення таких видань у торговельній мережі повідомляти Держкомтелерадіо», – резюмував Червак.

Як повідомлялося, Мінкульт підготував список небезпечних для України російських артистів.

Нагадаємо, в Україні заборонили для показу 368 російських фільмів та серіалів.