Новини 23:50

Причиною ситуації в Мукачевому є централізація влади – Гройсман

Якби у країні була втілена децентралізація, то клановий розподіл сфер впливу на місцях був би не можливий, оскільки громадяни самі обирали б тих, кого вважають лідерами.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман вважає, що причина подіях у Мукачевому криється у надмірній централізації влади впродовж всіх років незалежності країни. Про це він заявив у понеділок в прямому ефірі програми "Свобода слова".

"Те, що відбулось сьогодні, відбулось тому, що Україна - занадто централізована країна… Ми зараз бачимо наслідки того, що у абсолютно звірячий спосіб хтось намагався вплинути на ті чи інші процеси на території Мукачева, фактично прикриваючись справжніми героями - рятівним добровольчим корпусом, який є в Україні", - сказав Гройсман.

На його думку, якби у нашій країні була втілена децентралізація, то клановий розподіл сфер впливу на місцях був би не можливий, оскільки громадяни самі обирали б тих, кого вважають лідерами.

"Коли влада із року в рік централізувалась, люди втратили в неї віру. Відбулось те, що влада живе своїм життям, а люди своїм", - зауважив спікер.

Як повідомлялося, у Мукачевому сталася вулична стрілянина з пожежею на АЗС. Виник збройний конфлікт між "Правим сектором" та представниками депутата Верховної Ради Михайла Ланьо. Його причиною всі сторони конфлікту називають спроби перерозподілити контрабандні потоки на Закарпатті.

Створено міжвідомчу слідчу групу з працівників прокуратури, УМВС та УСБУ в області, хід розслідування взято на особистий контроль Генеральним прокурором України, операція зі знешкодження злочинців триває.

Згодом стало відомо, що стрілянину в Мукачевому кваліфікували, як теракт.