Новини 2015-07-16 13:05

ДФС закрила конвертцентр з півмільярдним оборотом

Він діяв під прикриттям фіктивних агрофірм із Києва, Одеси та Миколаєва.

15 липня в Києві та Миколаєві правоохоронці викрили та припинили діяльність «конвертаційного центру». Про це повідомили в Державній фіскальній службі.

Зазначається, що даний «конвертаційний центр» надавав послуги з незаконного формування валових витрат низці підприємств, а також сприяв ухиленню від сплати податку на прибуток в особливо великих розмірах.

"Схема дії даного «конвертаційного центру» полягала в наступному. У Києві, Одесі та Миколаєві були зареєстровані 13 підприємств з ознаками фіктивності. Дані фірми працювали на ринку купівлі - продажу зернових культур. Вони не були платниками податку на додану вартість або відображали в податкових деклараціях з ПДВ операції, що звільняють від оподаткування на підставі ст. 197.21 Податкового кодексу України", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ці підприємства перераховували безготівкові кошти низці компаній за нібито поставки партій зернових культур. У подальшому ці кошти перераховувалися на рахунки фіктивних підприємств, з яких знімалися у готівковій формі. Фактично ж купівля-продаж зернової продукції не здійснювалась, проводилось тільки їх документальне оформлення. Переведені в готівку грошові кошти передавалися «клієнтам» за винятком визначеного відсотка.

"Таким чином користувачам зазначеної схеми надавалася можливість незаконно формувати валові витрати підприємств, що в свою чергу призводило до мінімізації та ухилення від сплати податку на прибуток. Всього за 2014-2015 рр. за вказаною схемою було проведено майже 500 мільйонів гривень. Втрати бюджету з податку на прибуток підприємств складають понад 70 мільйонів гривень", – повідомили в ДФС.

За повідомленням, ДФС наклала арешт на 12 рахунків фіктивних фірм, а також встановила організаторів та бухгалтера «конвертаційного центру». Крім того, було проведено два обшуки в м. Києві та три - в м. Миколаєві у результаті яких було виявлено та вилучено 55 печаток транзитних та фіктивних фірм, 650 тисяч гривень, 86 чекових книжок, майже 50 банківських карт, первинна бухгалтерська документація транзитних і фіктивних фірм та комп'ютерна техніка.

Наразі проводяться заходи, спрямовані на встановлення організаторів зазначеної протиправної схеми.

Як повідомлялося, у Києві накрили конвертцентр з обігом у 800 млн грн.

Нагадаємо, від березня до червня в Україні прикрили 15 конвертцентрів обігом від 3 млн до 3 млрд грн.