Новини 2015-07-30 16:23

Населення Землі зростає швидше, ніж очікували – ООН

Вже у 2030 році кількість людей перетне позначку 8,5 млрд.

Темпи народжуваності на планеті торік скоротилися, однак загальна кількість населення продовжує зростати швидше, ніж прогнозували аналітики. Про це повідомили у щорічній доповіді Департаменту з економічних та соціальних питань Секретаріату ООН.

Зокрема, за цими даними, у 2015 році загальна кількість населення світу становитиме 7,3 млрд осіб. Це приблизно на мільйон більше, ніж торік.

Водночас до 2030 року населення Землі налічуватиме 8,5 млрд осіб. За прогнозами на 2050 рік, воно зросте до 9,7 млрд, а у 2100 досягне позначки у 11,2 млрд, зазначили автори доповіді.

Також аналітики ООН дійшли висновку, що приблизно за сім років Індія випередить Китай за демографічними показниками. Крім того, до 2050 року населення Індії, Китаю, Індонезії, Нігерії, Пакистану та США перевищить позначку у 300 млн.

При цьому найбільші темпи зростання населення очікують в Африці та у «країнах, де вже зараз високі показники кількості населення», як написали у доповіді. На країни Африки припадатиме понад половина приросту кількості населення світу.

За інофрмацією ООН, саме демографічний вибух у найбідніших регіонах світу є найбільшим викликом на майбутні десятиліття.

Станом на сьогодні до десятки найбільш заселених країн світу увійшли Китай, Індія, Індонезія, Пакистан, Бангладеш, Нігерія, Бразилія, Мексика, США та Російська Федерація.