Новини 13:06

Центренерго запідозрили у масштабному відмиванні коштів

ДФС зареєструвала кримінальне провадження щодо компанії.

Державна фіскальна служба (ДФС) 4 серпня зареєструвала кримінальне провадження стосовно підконтрольної державі енергогенерувальної компанії ПАТ "Центренерго" щодо ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Про це повідомив перший заступник глави ДФС, начальник податкової міліції Сергій Білан

"Ми виявили низку фіктивних підприємств, через які відмивалися кошти. Зараз тривають слідчі дії, за результатами яких доповідатимемо", - сказав він, виступаючи на засіданні Кабінету Міністрів у Києві в середу.

Як відомо, "Центренерго" належать три великі ТЕС України: Трипільська (обслуговує Київ та область), Зміївська ТЕС (обслуговує Харківську область) та Вуглегірська ТЕС (Донецька область).Загалом в Україні нараховується 14 ТЕС, три з яких належать компанії "Центренерго". Ще дев'ять належать енергетичній компанії ДТЕК, дві - Донбасенерго.

Фонд державного майна розраховує в грудні 2015 виставити 68,29% Центренерго на приватизацію.

Разом із цим, колишні менеджери ДТЕК зацікавлені у придбанні Центренерго.

Нагадаємо, в лютому одного з колишніх директорів ПАТ "Центренерго" взяли під варту за підозрою у хабарництві, вимаганні та ухиленні від органів досудового розслідування.