Новини 16:48

МВС відкрило провадження проти Гонтарєвої через зловживання

Також провадження стосується колишньої директорки Гендепартаменту банківського нагляду НБУ Алли Шульги.

Міністерство внутрішніх справ розпочало кримінальне провадження проти голови Нацбанку Валерії Гонтаревої та колишньої директорки Гендепартаменту банківського нагляду НБУ Алли Шульги. Про це йдеться у відповіді міністра внутрішніх справ Арсена Авакова на депутатське звернення Віталія Купрія (МДО "Депконтроль").

У відповіді сказано, що провадження за ст. 361 (зловживання владою або службовим становищем) КК України розпочало Печерське райуправління ГУМВС України у м. Києві за результатами перевірки міністерством діяльності голови НБУ та її екс-підлеглої.

За інформацією депутата, Шульга за неповний рік свого перебування на посаді директорки Гендепартаменту значно збільшила свої статки. Зокрема, вона розмістила кошти на двох депозитних рахунках українських банків - 450 тис. долларів та 250 тис. долларів. Законність їхнього отримання не підтверджена.

Водночас Гонтарева, як стверджує Купрій, надіслала лист до Держслужби фінансового моніторингу із проханням не перевіряти, з яких джерел Шульга отримала ці кошти. Таким чином, за його словами, вона покриває свою колишню підлеглу.

Нагадаємо, в грудін Печерський районний суд зобов'язав прокуратуру відкрити провадження проти голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої.

Прокуратура Києва 16 лютого 2015 року відкрила кримінальне провадження щодо керівництва Національного банку України, зокрема глави НБУ Валерії Гонтарєвої.

схожі новини