Новини 2015-08-12 13:38

До кінця століття кількість населення Землі перевищить 11 млрд - ООН

Наразі на планеті проживають 7,3 млрд людей.

Кількість населення Землі до 2050 року збільшиться до 9,7 млрд осіб, а до 2100 року – до 10,2 млрд. Про це заявив під час конференції статистиків в Сіетлі (США) керівник демографічного відділу ООН Джон Вілмот.

За даними вчених, зростання населення Землі зупиниться у випадку, якщо в країнах Африки на південь від Сахари знизиться народжуваність. Наразі ймовірність такого розвитку подій оцінюють в 23%.

Передбачається, що населення Африки збільшиться з 1,2 мільярда до 3,4-5,6 мільярда до 2100 року. Сумарний коефіцієнт народжуваності на континенті загалом знижується, але приблизно на три чверті повільніше, ніж в Азії та Латинській Америці в 1970-і роки (коли зростання населення там стабілізувалось).

Разом з тим Азія залишиться найбільш густонаселеним регіоном планети: до середини XXI століття кількість її жителів досягне пікової величини - 5,3 мільярда, однак потім знизиться до 4,9 мільярда.

У звіті ООН також врахували коефіцієнт потенційної підтримки (КПП): кількість людей працездатного віку (20-64 роки), розділене на кількість пенсіонерів (65 років і старше). Чим нижчий цей коефіцієнт, тим більше непрацездатного населення змушені підтримувати працівники. Зараз найнижчим КПП є в Японії (2,1), за нею - Італія (2,6). Очікується, що до 2100 року КПП різко впаде у всьому світі: наприклад, з 7,1 до 1,4 у Китаї та з 8,7 до 1,4 в Мексиці.

Науковці підкреслюють, що державам з молодим населенням, але низькою народжуваністю (Китай, Індія, Бразилія) варто інвестувати частину коштів від цих «демографічних дивідендів» на соціальну підтримку людей похилого віку у майбутньому (пенсії, система охорони здоров'я тощо).

Нагадаємо, раніше аналітики ООН дійшли висновку, що приблизно за сім років Індія випередить Китай за демографічними показниками. Крім того, до 2050 року населення Індії, Китаю, Індонезії, Нігерії, Пакистану та США перевищить позначку у 300 млн.

схожі новини