Новини 14:15

СБУ відкрила провадження через хакерську атаку на сайт Івано-Франківської ОДА

Роботу сайту досі не відновили. Наразі ОДА оприлюднює інформацію через Facebook.

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом хакерського нападу на сайт Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Про це повідомили у прес-службі управління СБУ в Івано-Франківській області.

Провадження відкрили за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку).

Як заявили в СБУ, кібернападники вдалися до шкідливого програмного забезпечення. Роботу сайту досі не відновили. Наразі ОДА оприлюднює інформацію через Facebook.

Як повідомлялося, напередодні хакери-сепаратисти атакували сайт Івано-Франківської ОДА.

Раніше офіційний веб-портал Львівської обласної державної адміністрації тимчасово припинив роботу в середу, 19 серпня. Причиною цього стало несанкціоноване втручання у систему керування сайтом, внаслідок якого злочинцям вдалось розмістити інформацію відверто проросійського та хворобливого змісту, яка принижує честь та гідність українців.

Згодом стало відомо, що офіційний портал Львівської обласної державної адміністрації хакери атакували з окупованого Криму.