Новини 2015-10-06 17:19

Мінекології оприлюднило результати експертизи щодо забруднення довкілля після пожежі на нафтобазі під Києвом

Дослідження проводили лабораторії системи Eurofins у Німеччині.

Забруднення не вийшло за межі нафтобази під Васильковом, на якій сталася пожежа у червні цього року. Про це свідчать дані експертизи, які оприлюднило Міністерство екології України.

"Забруднення не вийшло за межі території нафтобази, окрім вірогідного (розрахункового, але не зафіксованого) забруднення високих шарів атмосфери, яке не вплинуло безпосередньо на територію навколо нафтобази. За сприятливих погодних умов основна маса продуктів згоряння, які потрапляли в повітря під час пожежі, була розсіяна у високих шарах атмосфери", - йдеться у звіті.

Повідомляється, що результати досліджень лабораторій системи Eurofins  у Німеччині доводять, що показники забруднення ґрунтів та ґрунтових вод від місця пожежі в радіусі до 2,5 км не перевищують показників фонового забруднення і, в більшості випадків, не перевищують рівня чутливості методів дослідження, що свідчить про відсутність негативних наслідків для довкілля. Експертиза показала, що територія, на яку вплинула пожежа, екологічно безпечна.

Нагадаємо, увечері 8 червня спалахнула пожежа на нафтобазі "БРСМ-нафта" у Васильківському районі Київської області. В результаті пожежі загинули 6 осіб і ще близько 20 постраждали.

За фактом загибелі людей під час пожежі МВС відкрило кримінальне провадження.